ייעוץ פנסיוני

סקרים מגלים שרוב הישראלים לא מודעים לתוכניות הפנסיוניות שלהם למרות שהתיק הפנסיוני הוא נכס יקר ערך כמעט כמו דירה
ייעוץ פנסיוני

נכון, זה נראה מורכב, מסובך, רחוק ולא ממש קשור ליומיום. לכן אנחנו דוחים את העיסוק בנושא ולא צורכים שירות של ייעוץ פנסיוני, למרות שביכולתו להעניק לנו ערך משמעותי ולדאוג לתא המשפחתי שלנו לטווח הקצר והארוך.

למה חשוב לקבל ייעוץ פנסיוני כבר היום?

ייעוץ פנסיוני עוסק בשלושה נושאים: חיסכון לגיל פרישה, כיסוי ביטוחי לאובדן כושר עבודה וכיסוי למקרה של חו"ח מוות. שלוש אבני דרך אלו חשובות לכל מאיתנו ונרצה להיות מוגנים.

האם נעלה לדעתנו לנסוע ברכב ללא כיסוי ביטוחי?

כמובן שלא. אז בוודאי חשוב כי נדאג לחיינו בהווה ובעתיד.

בואו נתחיל באריכות ימים! כן, כ-96% מהאוכלוסייה בישראל תגיע לגיל פרישה. כיום, רוב הפורשים לגמלאות, בנות 64 ובני 67, הם אנשים שלפניהם שנות חיים רבות, שבמהלכן יבקשו לממש תוכניות וחלומות שטיפחו בשנים שהיו עסוקים בלימודים, הקמת משפחה, פרנסה וטיפוח הקריירה. על מנת לייצר הכנסה יציבה בגיל פרישה ואף לקבל הטבות מס, חשוב לוודא כי יש לנו את המוצר הפנסיוני המתאים ביותר עבורנו.

חשיבות רבה יש גם לנושא הכיסוי הביטוחי. לצד הרובד הראשון שקיים במדינת ישראל, והוא הביטוח הלאומי, נדרש לוודא שיש לנו כיסוי ביטוחי מספק למקרה שחלילה, מסיבה רפואית לא נוכל להמשיך לעבוד ולהתפרנס, באופן מלא או חלקי. מוצרים פנסיוניים מספקים הגנה למקרים אלו וחשוב לוודא כי הכיסוי שנרכש עונה על הצורך שלנו.

וכמובן, חו"ח אם קורה מקרה מוות. חשוב כי נבטיח למי שתלוי בנו, תלוי בהכנסה שלנו, כיסוי ביטוחי הולם, שיוכל ברגעים הקשים לספק מענה, בין אם בתשלום חד-פעמי של סכום ביטוח, או באופן של קצבה חודשית לכל החיים או השילוב ביניהם.

לחלקנו העצמאיים (ואולי אף השכירים) אין כלל תוכניות פנסיוניות או שתוכניות הפנסיה אינן מספקות הגנה מלאה על כל ההכנסה. אם זה המקרה אצלך, הרי שעתידך בסכנה. מנגד, ייתכן שדווקא יש לך תוכניות פנסיוניות, אבל אין לך מושג כמה נצבר בהן, כיצד הסכום נצבר והיכן, והאם הן אכן מתאימות לצרכיך.

כולנו, שכירים ועצמאים, צעירים ומבוגרים, זקוקים להגנות פנסיוניות נאותות.
רק ייעוץ אובייקטיבי ומקצועי יוכל לנווט אתכם לתוכניות הנכונות בעבורכם.

האם קיימת תוכנית פנסיונית אחת, שהיא טובה ומתאימה לכולם? האם כל המכשירים הפנסיוניים זהים?

התשובה היא - ממש לא. לכל מוצר יתרונות וחסרונות. לכל אדם צרכים משלו, וכמובן לאור הדינמיות של החיים, הצרכים עשויים גם להשתנות עם הזמן. חשוב כי נקבל ייעוץ פנסיוני מתמשך, בו אחת לתקופה נבחן את התיק שלנו אל מול המציאות הקיימת והשינויים שקרו או עתידים לקרות.

אבן דרך חשובה בתוכניות חיסכון ארוכות טווח היא גם השקעת הכספים בשוק ההון. התוכניות נבדלות זו מזו ברמת הסיכון, בה הן משקיעות את הכספים.

מרבית התוכניות כיום משקיעות את הכספים בשוק ההון החופשי ולכן חשוב כי נוודא שרמת הסיכון בה מושקעים הכספים שלנו מתאימה לנו: להשקפת עולמנו ולמועד בו נרצה לממש את הכספים.

רק ייעוץ מקצועי ואובייקטיבי, יאפשר לך להגדיר את הצרכים האמיתיים שלך – ויאתר בעבורך את התוכניות המתאימות לך, כך שתוכל לבחור מה הכי מתאים לך.

למי הכי חשוב לקבל ייעוץ פנסיוני? חשוב לעצמאים, לשכירים, וגם לפנסיונרים.

עצמאים
כעצמאי, אתה מודע בודאי להטבות המס הגלומות בחיסכון הפנסיוני.
כמו כן, בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים, המחייב עצמאים להפריש לפנסיה. החוק מחייב שיעור מינימאלי להפקדה, אך ניתן ובדרך כלל רצוי, להגדיל את ההפקדה ולקבל בעדה הטבות מס.

חשוב לזכור כי המטרה של המוצר הפנסיוני היא להעניק לנו הגנה על רמת החיים ולכן חשוב כי תהיה הלימה בין ההכנסה לבין ההפקדה שלנו למוצר הפנסיוני.

אנחנו מזמינים אותך לבחון את התיק ולאפשר לנו להציע לך דרכים לשפר אותו.

שכירים
שכירים סבורים, בדרך כלל, שהם לא צריכים להתעסק עם הנושא כי "המעסיק דואג להם". ובכן, המעסיק אינו יועץ פנסיוני ולכן הוא לא יוכל לבחור לנו את המוצר המתאים ביותר עבורנו.

אנחנו מזמינים אותך לפגישה שבה נבנה יחד איתך תוכנית פנסיונית המתאימה בדיוק למידותיך. המעסיק מחוייב לאפשר לבחור מוצר פנסיוני בהתאם להחלטתך.

פנסיונרים
פנסיונרים טוענים שאין להם עניין בייעוץ מאחר ש"שלב ההפקדות" בחייהם הסתיים. גם לך, הפנסיונר, חשוב לקבל ייעוץ, שבמסגרתו ייבדק התיק, מידת התאמתו לצרכיך, והאפשרות להגדיל בו את התשואות, לשלם דמי ניהול הולמים.

לקריאת אמנת שירות ייעוץ פנסיוני

תשובות לשאלות בנושא ייעוץ פנסיוני

התאמת המוצרים הפנסיוניים היא היא החלק החשוב ביותר בתהליך הייעוץ הפנסיוני ואנו משקיעים בו מחשבה רבה. המוצרים המתאימים ביותר נבחרים בהתאם לנתונים האישיים שלך והצרכים הפנסיוניים והפיננסיים, טעמך האישי בנושא רמות הסיכון בתחום ההשקעות ועוד

מוצרים פנסיוניים נועדו לתת מענה לשלוש מטרות עיקריות: קודם כל לחסוך לגיל פרישה, כך שהפנסיה תייצג את רמת החיים לה אתה רגיל.

ואם חלילה קורה משהו בדרך, לספק כיסוי ביטוחי למקרה של אובדן כושר עבודה או חו"ח מוות

במסגרת הייעוץ הפנסיוני נבצע בדיקה של הצורך אל מול המצב הקיים ונחליט יחד איתך מה ההרכב הנכון ונמנע מכפילות או רכישת ביטוח מיותרת 

מכוון שמרבית המוצרים הפנסיוניים מושקעים בשוק ההון החופשי, למעשה כולנו נמצאים שם באופן פאסיבי. יחד עם זאת, בפגישת הייעוץ נבחן יחד מה רמת הסיכון שתואמת אותך ונוכל למצוא אפיקי השקעה שמתאימים לכך, לרבות אפיקי השקעה ברמת סיכון נמוכה מאוד

על מנת לעודד את ציבור החוסכים בישראל, הפקדה למוצר פנסיוני יכולה לזכות אותך בהטבת מס

במסגרת הייעוץ הפנסיוני אנו נבחן, בין היתר, את גובה דמי הניהול ובמקרים רבים נוכל להעניק הטבה ייחודית בדמי הניהול ללקוחות שלנו אשר עברו תהליך ייעוץ פנסיוני