לקחת משכנתא, בקלות.

לקיחת משכנתא לא חייב להיות תהליך כזה מסובך! בדיסקונט אנחנו מציעים לכם חוויה נעימה, שמשלבת את כל היתרונות שיש לשירות אישי ואנושי עם הנוחות שבשירות דיגיטלי
משכנתא בדיסקונט

מחשבון משכנתא

כמה משכנתא אתם צריכים?

מה גובה ההחזר החודשי שיהיה לכם נוח לשלם?

מחשבון משכנתא הוא כלי שיכול לסייע לכם לתכנן את המשכנתא שלכם. לפי משתנים כמו גובה הריבית ותקופת ההלוואה, תוכלו לקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורכם.

מחשבון משכנתא

שאלות ותשובות נפוצות בנושא משכנתא

כל מה שחשוב לדעת על משכנתא נמצא כאן! אז אילו שאלות יש לכם?

משכנתא היא הלוואה שנועדה להגשים לכם חלום אחד מיוחד - לרכוש בית! שלא כמו הלוואה "רגילה", במשכנתא אפשר לקבל סכום מאוד גבוה לתקופה מאוד ארוכה, בתנאים נוחים יחסית, כשהבית שאתם קונים הוא הבטוחה העיקרית להחזרת ההלוואה. אך לפני שלוקחים משכנתא יש כמה דברים שחשוב ללמוד ולהכיר.

כמה מהכלים והמונחים שיעזרו לכם להבין מה זו משכנתא תמצאו כאן.

לפני שלוקחים משכנתא חשוב להכיר את "קווי המגרש" שבתוכם אפשר לקחת משכנתא. הכוונה היא למגבלות שקבעו הרגולטורים, ומגדירות, בין היתר, כמה הון עצמי תצטרכו כדי לקבל משכנתא, אילו מסלולי משכנתא אתם חייבים לשלב בתמהיל שלכם ומה גובה המשכנתא שתוכלו לקחת בהתאם להכנסה שלכם.
על "כללי המשחק" של המשכנתא קראו כאן.

ביטוח משכנתא מיועד להבטיח אתכם, ואת הבנק, מפני מקרים קיצוניים שעלולים לקרות לכם או למבנה שרכשתם במהלך תקופת המשכנתא, ולכן הוא הרבה פעמים תנאי מקדים לקבלת המשכנתא. ביטוח משכנתא מורכב למעשה משני ביטוחים: ביטוח מבנה לנכס וביטוח חיים ללווה.
על כל מה שחשוב לדעת על ביטוח מבנה וביטוח חיים למשכנתא קראו כאן.

אם אתם מתאימים להגדרה "חסרי דירה" של משרד הבינוי והשיכון, ומעוניינים לקנות או לבנות דירה למגורים, כדאי לכם לבדוק אם אתם זכאים למשכנתא ל"זכאים". איך עושים את זה?
כל הפרטים על משכנתא לזכאים ממתינים לכם כאן.

כשהכנסתם הפנויה של הלווים נמוכה ביחס לגובה ההחזרים של המשכנתא שהם מבקשים, הבנק עשוי לדרוש מהם לצרף למשכנתא ערבים. מי יכול לשמש כערב למשכנתא ומה חשוב לדעת על ערבים?

קראו כאן.

לוח סילוקין הוא "תכנית החזר המשכנתא", כלומר פירוט של ההחזרים החודשיים הצפויים לאורך חיי המשכנתא שלכם.
איך עובד לוח הסילוקין, איך מחשבים את המשתנים שלא ידועים מראש ואילו סוגים של לוח סילוקין יש?
קראו כאן.

מעכשיו אפשר להגיש בקשה לקבלת משכנתא בצורה נוחה וקלה 24/7 בתהליך דיגיטלי קצר ומהיר. התהליך הדיגיטלי, בשלב זה, תומך בעסקאות רכישה ומיחזור בלבד.

למי זה מתאים?
ללקוחות כל הבנקים שהם אזרחים ישראליים המתגוררים בישראל ומעל גיל 18...
קראו עוד.

אישור עקרוני למשכנתא הוא תנאי המשכנתא שהבנק מציע לנו, בהתבסס על הנתונים שנתנו לבנק, לפני שהגשנו טפסים ומסמכים. רוצים לדעת איך מקבלים אישור עקרוני למשכנתא?
לחצו כאן.

תהליך לקיחת המשכנתא תלוי במשכנתא שאתם צריכים. האם אתם קונים את הדירה הראשונה שלכם? אתם משפרי דיור? או אולי רוכשים דירה נוספת, להשקעה? כדי לעזור לכם להתכונן לקראת המשכנתא שלכם הכנו מדריך משכנתא לכל מטרה. אז איך לוקחים משכנתא?
חפשו את המדריך למשכנתא שלכם כאן

רכישת דירה ראשונה היא אירוע מרגש, אך חשוב להתכונן אליו. ריכזנו עבורכם טיפים חשובים ומידע שיעזרו לכם להתכונן טוב יותר לקראת המשכנתא הראשונה שלכם.
מדריך משכנתא לרכישת דירה ראשונה מחכה לכם כאן.

מחיר למשתכן זו תכנית שיזמו משרדי ממשלה כדי לסייע לבני 35 ומעלה, שעדיין לא רכשו דירה, לרכוש את הדירה הראשונה שלהם. אחת ההטבות המרכזיות בתכנית היא שיעור המימון שיכולים הרוכשים לקבל במשכנתא ביחס לשווי הנכס שהם קונים. רוצים לדעת עוד? הכנו לכם מדריך משכנתא לרכישת דירה במדריך למשתכן.
לקריאה לחצו כאן>

אם אתם מוכרים דירה ולוקחים משכנתא כדי לקנות דירה יקרה יותר אתם נחשבים "משפרי דיור". ככאלה, יש כמה דברים שחשוב שתדעו. את המידע ריכזנו במדריך למשכנתא למשפרי דיור.
לקריאה לחצו כאן>

רכישת דירה לצורך השקעה נחשבת בשנים האחרונות להשקעה אטרקטיבית, אך לפני שעושים את הצעד חשוב להכיר את המגבלות שהחיל המחוקק על רכישת דירה להשקעה.
הכנו לכם מדריך משכנתא לדירה להשקעה עם כל המידע והטיפים.
לקריאה לחצו כאן>

אם יש בבעלותכם בית ואתם זקוקים להלוואה, כדאי לכם לבדוק עם הבנק אם תוכלו לקחת משכנתא לכל מטרה. משכנתא לכל מטרה היא, למעשה, הלוואה שניתנת כנגד הנכס שבבעלותכם, עבור מטרות שאינן רכישת נכס למגורים (עבורכם). איך לוקחים משכנתא לכל מטרה ובאילו תנאים? הכל מפורט כאן.

בנק דיסקונט מציע לבחירתכם מגוון מסלולי מימון בתנאים שונים, שיסייעו לכם להגיע הביתה. לפני שלוקחים משכנתא כדאי להכין 'שיעורי בית', להכיר את מסלולי המשכנתא השונים ואת המגבלות על הרכב המסלולים בתמהיל המשכנתא, ובהתאם לכל אלה, יחד עם תנאי השוק המשתנים, לקבל החלטה מושכלת. מהם מסלולי המשכנתא שמציע בנק דיסקונט ואיך בוחרים משכנתא?
קראו כאן.

לאחר קבלת האישור העקרוני והגשת המסמכים שמאמתים את הפרטים שמסרתם, תגיעו לשלב "טופס הטיולים". מדובר ברשימה של משימות שעליכם לבצע לפני שהבנק יוכל להעביר את הכסף.
את כל המשימות השכיחות הנדרשות לקבלת המשכנתא ריכזנו עבורכם כאן.

גם אם אתם רק חושבים על משכנתא וגם אם יש לכם משכנתא כבר שנים, עשינו את זה קל וריכזנו עבורכם את האישורים, הטפסים ואת דפי המידע שתצטרכו בעמוד אחד מסודר שיש בו ה-כל.

לכל הטפסים והאישורים לחצו כאן>

מאוד פשוט. אם יש לכם שאלה או אפילו אם רק מעניין תכם לבדוק את הנושא, לבנק דיסקונט יש מוקד משכנתאות שממתין לשיחה מכם. באילו נושאים המוקד יכול לעזור, מה שעות הפעילות וכמובן.. מה המספר?

כל המידע כאן >

גם לאחר שלקחתם משכנתא אתם יכולים לבצע בה שינויים, לפרוע אותה לפני הזמן ואפילו לקחת אותה איתכם לדירה אחרת.
את המידע על הכלים ועל התהליכים הבנקאיים שיעזרו לכם לנהל את המשכנתא שלכם ריכזנו כאן >

מיחזור משכנתא הוא תהליך בנקאי שמאפשר לכם לשנות את תנאי המשכנתא "תוך כדי תנועה". מיחזור משכנתא יכול לכלול שינוי בתנאי הריבית, החלפת מסלול, שינוי תקופה במסלול אחד או יותר, דחיית תשלומים, ובאופן כללי - שינויים שיכולים לחסוך לכם לא מעט כסף. מתי כדאי לשקול למחזר את המשכנתא ואיך ממחזרים משכנתא?
קראו כאן.

לפני שאתם מחליטים לבצע פירעון מוקדם של המשכנתא, או של חלקה, חשוב שתבדקו אם הוא כרוך בעמלת פירעון מוקדם, ואם כן – מה גובהה. עמלת פירעון מוקדם מורכבת מחיבור של מספר עמלות שונות, שלכל אחת תנאים משלה. אם תכירו את התנאים ותפעלו בהתאם, לא את כולן תצטרכו לשלם.
רוצים לדעת עוד על פירעון מוקדם של המשכנתא?
קראו כאן.

"גרירת משכנתא" היא תהליך שמאפשר להעביר את המשכנתא מנכס לנכס, בגובה היתרה שנותר לשלם ובאותם תנאים ומסלולים.
איך עובדת גרירת משכנתא ומתי היא כדאית?
כל המידע נמצא כאן.

הלוואת גישור למשכנתא נועדה לגשר על פער תזרימי שנוצר, למשל, בתקופה שבין קניית הדירה החדשה למכירת הדירה הנוכחית. היא מיועדת לתקופה קצרה, בדרך כלל שנה עד שלוש שנים, ולרוב מתוכננת כך שעד תום תקופת הגישור תשלמו רק את הריבית ואת ההצמדה (אם יש), מה שיאפשר לכם למכור את הדירה הנוכחית בנחת.
איך עובדת הלוואת גישור? קראו כאן.

דוח היתרות, הנקרא בשמו המלא "דוח אישור יתרות לסילוק המשכנתא", הוא כלי מאוד חשוב בניהול המשכנתא שלכם. מפורטים בו כל הנתונים החשובים שמרכיבים את המשכנתא, הלוואה אחר הלוואה, כשהם מעודכנים ליום העסקים האחרון.

איפה מוצאים את דוח היתרות ואיך בכלל קוראים אותו?

לחצו כאן.

משכנתא דיגיטלית

מוקד משכנתא בשבילכם

היועצים שלנו מחכים להציע לכם את המשכנתא הכי משתלמת

מוקד משכנתא