משפחה

ניהול כלכלי שוטף

מפקידים וחוסכים

על פקדונות, חסכונות ומה שביניהם

 

מדוע מתבלבלים בין חיסכון ופיקדון? 

הבלבול הנפוץ בין פקדונות וחסכונות עשוי לנבוע מהשימוש בשפה: המילה חיסכון משמשת אותנו בין היתר גם לתיאור הוצאה קטנה מהמתוכנן או לתיאור חלק של הכנסה שלא הוצא לצריכה ונועד לשימוש עתידי, ולכן כשמדברים על פיקדון כעל צורת חיסכון, מתכוונים למשמעות הסמנטית של המילה.
 

במה שונים הפקדונות אחד מהשני?

חשוב לדעת כי יש הבדלים רבים בין הפקדונות השונים. הפקדונות נבדלים זה מזה בתקופת הפיקדון (קצר מועד או ארוך טווח), תנאי הריבית (קבועה, משתנה, משולבת או על בסיס הפריים), גובה הריבית, ההצמדה למדדי מחירים, שערי מטבעות חוץ או מניות, אפשרות החידוש האוטומטי ואופי החידוש (האם הפיקדון מחדש בסכום הקרן או בסכום הקרן והריבית יחד), נקודות היציאה לאורך תקופות הפיקדון, ישנם פקדונות בהוראת קבע שנמשכים מהעו"ש וישנם בהפקדה חד פעמית.

 

מהו הזמן הנכון לביצוע הפקדה?

הזמן המתאים ביותר הוא עכשיו! בדקו אם הכסף "שוכב" בחשבון הבנק ללא מעש, האם קיבלתם סכום כסף שאינו מיועד לשימוש קרוב. תכנון עתידי הוא חשוב מאוד, וכאשר ישנה מטרה או תכנית עתידית, כגון לידת תינוק, שחרור מהצבא, רשיון נהיגה או שחרור מהצבא של הבן, כדאי מאוד להפקיד כל חודש סכומים קטנים יחסית שיצטברו לסכום גדול שיממן לנו את המטרה העתידית.

 

למי כדאי לבצע הפקדה?

לכולם כדאי לחסוך, אם בהפקדה חד פעמית גדולה או בסכומים קטנים כל חודש.

 

מה חשוב לדעת?

הבנק מציע מגוון רחב של מסלולי פקדונות, וניתן לעקוב אחר מצב הפיקדון דרך המערכות של הבנק: בסניף, או דרך אתר האינטרנט של הבנק. חשוב לדעת שבדרך כלל, ככל שהפיקדון נסגר לתקופת זמן יותר ארוכה בסכום גבוה יותר, כך הריבית גבוהה יותר והרווח בסוף תקופת הפיקדון הוא גבוה יותר בהתאם. יחד עם זאת, חשוב לשים לב ולסגור את הפיקדון לתקופה ריאלית על מנת להשתמש בכסף לכשתצטרכו אותו.

 

פקדונות בערוצים הישירים של דיסקונט

 

שימו לב: ישנם פקדונות שהריבית עליהם גבוהה יותר במידה וההפקדה מבוצעת דרך חשבונכם באינטרנט, מוקד הטלבנק או המשוב.

כמו כן, ישנם פקדונות כמו "פיקדון בריבית שנתית קבועה" שהם ייחודיים לפעילות בערוצים הישירים, לכן כדאי לבדוק האם שווה לבצע את הפעילות בפקדונות דרך הערוצים הישירים במקום בסניף.

 

 לקריאת ספר הטיפים של דיסקונט לחצו כאן