לוגו בנק דיסקונט

הקמת "קרן אור" למען ילדים ונוער

קבוצת דיסקונט, באמצעות עמותת "הזנק לעתיד", הקימה את "קרן אור", קרן סיוע ייעודית, שמטרתה לתמוך בצרכי הילדים והנוער, שנפגעו במהלך המלחמה. הקרן פועלת לספק מענה הוליסטי, רחב היקף וארוך טווח, עבור צרכיהם של הילדים ובני הנוער, לטובת ריפוי הגוף והנפש הרכה, במטרה להשיב להם את הבטחון האישי והקהילתי.

"קרן אור", בהקמת בנק דיסקונט ובנק מרכנתיל, עומדת על סך 50 מיליון ש"ח ופועלת על מנת שהילדים ובני הנוער יקבלו את הסיוע הנפשי והפיזי הדרוש להחלמתם.

הקרן מנוהלת על ידי ועדה מקצועית, המגבשת תכנית פעולה כוללת יחד עם גורמי מקצוע מהמערך הפסיכולוגי, הנפשי, הרפואי והחינוכי, לרבות החינוך המיוחד. הקרן תשאף להבטיח שהילדים שנפגעו במהלך המלחמה, אם מבחינה פיזית או מבחינה נפשית, יקבלו את הסיוע הדרוש להם - באופן יעיל, מהיר וקל, ללא בירוקרטיה מכבידה, גם לאחר סיום המלחמה.

"קרן אור" משתפת פעולה עם הקואליציה הישראלית לטראומה, המפעילה את מרכזי החוסן בעוטף עזה ובמוקדים הנוספים בדרום הארץ. הקרן מספקת מענה לצרכים מגוונים, במטרה לאפשר לאותם ילדים לחזור לתפקוד מיטבי בחייהם. מענה הכולל: הענקת מעטפת ביטחון וליווי אישי לכל אחת ואחד מהילדים ובני הנוער, מתן מענה לצרכים פיזיים, טיפולים פסיכולוגיים, טיפולים רגשיים, סדנאות להעצמה אישית וקבוצתית, פעילויות העשרה והפוגה, פעילות לחיבור לקהילה ולמנהיגות חברתית, תמיכה לימודית ולצרכים נוספים, ככל שידרשו. לצורך כך, הקרן פועלת בשיתוף עם מרכזי החוסן בדרום, לצד גורמים שונים בקהילה.

למידע נוסף על פעילות "קרן אור" למען ילדים ונוער שנפגעו במהלך המלחמה >

מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל", קבוצת דיסקונט התגייסה והעמידה מיליוני שקלים לטובת תרומות נרחבות ומשמעותיות למספר רב של גופי חירום מרכזיים וחיוניים:

  • סיוע ליחידות צה"ל, משטרה, מד"א, זק"א ועוד.
  • סיוע בהפעלת אמבולנסים בשיתוף פעולה עם עמותת סביונים – סיוע בכל עת, לטובת שינוע אזרחים חולים, נכים המרותקים לכיסאות גלגלים, משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, כל מי שזקוק להעברה מהירה לבתי מלון, בתי אבות, למרכזים רפואיים ועוד.
  • מימון טיפולים פסיכולוגיים וסיוע נפשי למאות ילדים ובני נוער, באמצעות מרכזי חוסן ביישובי הדרום והעוטף.
  • דיסקונט העמיד מאות חדרי מלון במרכז הארץ עבור תושבי הדרום שביקשו לצאת מאזור התופת למקום בטוח.
  • סיוע ממוקד לתושבי העוטף, שנותרו ללא כל, לרכישת ציוד ראשוני והתארגנות.
  • בצל עומס הפצועים בגזרה הדרומית, הבנק העביר תרומה לבתי החולים עבור רכישת ציוד מציל חיים ותרומה למגן דוד אדום לטובת תגבור מאסיבי של צוותי הצלה, בזירות השונות וסיוע ברכישת ערכות ציוד חירום.
  • העמדת סיוע, לרשויות בעוטף וביישובי הדרום, ברכישת ציוד, קבלת סיוע נפשי ופסיכולוגי, סיוע למשפחות החינוך המיוחד ועוד.

כמו כן, עובדי הבנק מתגייסים למען הקהילה בפעילות התנדבותית מגוונת: אריזות ציוד, הכנת כריכים ואוכל חם, פעילות עם ילדי העוטף והצפון, השוהים בבתי מלון והארחה וימשיכו להתגייס למען הקהילה גם בהמשך, ככל שיידרש.

בתקווה לימים שלווים וחזרה מהירה לשגרה,
קבוצת דיסקונט