חיסכון והשקעות

חשיבות הייעוץ הפנסיוני

חשיבות הייעוץ הפנסיוני

סקרים מגלים שרוב הישראלים אינם מודעים לתוכניות הפנסיוניות שלהם, ולרוב אף לא מעדכנים את התיק הפנסיוני שלהם במהלך השנים.

האמת, זה נראה מורכב, מסובך, רחוק ולא ממש קשור ליומיום. מה שיקרה לאחר הפרישה מהעבודה הוא לכל היותר פנטסיה, חלומות מתוקים על בילויים, תחביבים וזמן פנוי.

כדי לממש את הפנטסיות ואת החלומות, או לכל הפחות להבטיח רמת חיים נאותה, נדרשים אמצעי מימון, אפילו אמצעים רבים.

כיום, רוב הפורשים לגמלאות, בנות 64 ובני 67, הם אנשים שלפניהם שנות חיים רבות, שבמהלכן יבקשו לממש תוכניות וחלומות שטיפחו בשנים שהיו עסוקים בלימודים, הקמת משפחה, פרנסה וטיפוח קריירה.

 

לכן, היום, כשתוחלת החיים מתארכת באופן משמעותי, צריך להתחיל לחסוך כבר מגיל צעיר. כבר עכשיו צריך לבחור בחיסכון ייעודי למטרה זאת, ובערוצים שיניבו תשואה נאה.

לחלקנו העצמאיים והשכירים אין כלל תוכניות פנסיוניות או שתוכניות הפנסיה אינן מספקות הגנה מלאה על כל ההכנסה. מכאן, שלרבים מאתנו קיימת הכנסה שאינה מבוטחת במלואה או בחלקה.

אם זה המקרה אצלך, הרי שעתידך בסכנה.

מנגד, ייתכן שדווקא יש לך תוכניות פנסיוניות, אבל אין לך מושג כמה נצבר בהן, כיצד הסכום נצבר והיכן, והאם הן אכן מתאימות לצרכיך.


כולנו, שכירים ועצמאים, צעירים ומבוגרים, זקוקים להגנות פנסיוניות נאותות:

אם לפרישה, אם למקרה נכות או אובדן כושר עבודה, ואם חלילה, למקרה מוות (לטובת השאירים והמוטבים).

כולנו זקוקים למימון, שיעמוד לרשותנו החל מהיום שבו ההכנסה השוטפת (ממשכורת או אחרת) לא תיכנס עוד מדי חודש. מימון – ולא חשוב אם זו קצבה חודשית או סכום חד פעמי – שיאפשר לנו להמשיך לחיות באותה רמת חיים, לחגוג במסעדה מעת לעת, לצאת לחופשה בחו"ל, לשפץ את המטבח, ולא פחות חשוב - שיאפשר לנו לעזור לילדים ולנכדים, כשצריך. ובעיקר, כסף שיבטיח לנו עצמאות, שלא ניפול, חלילה, למעמסה על המשפחה או הילדים.

 לכן, לא רק שאנחנו חייבים להשקיע בחיסכון לטווח ארוך - באמצעות קרן פנסיה, קופת גמל, תוכנית ביטוח או שילוב בין המוצרים – אנחנו חייבים גם לוודא שערוצי החיסכון שנבחרו הם המתאימים ביותר לנו ולנסיבות חיינו המשתנות.

 

ליצירת קשר בנושא ייעוץ פנסיוני לחצו כאן 

 

 

מחשבון פנסיה