משפחה

סטודנטים

תכנון תקציב

תכנון תקציב חודשי בזמן הלימודים

לא פשוט להתנהל כסטודנט בזמן הלימודים. המטלות השוטפות, שעות הלימודים הארוכות ומועדי המבחנים הלחוצים לא מאפשרים יצירת הכנסה גבוהה באופן קבוע. תוסיפו לזה את עלויות שכר הלימוד הגבוהות ועלויות שכר הדירה, החשמל והמחיה כדי שיהיה ברור למה המצב הפך לעובדה ברורה – לסטודנטים אין כסף.

 

עם זאת, הבעיה האמתית מתחילה דווקא כאשר מתנהלים לא נכון עם הכסף שכן נכנס לחשבון הבנק – כמשכורת חודשית, כעזרה מההורים או מכל מקור הכנסה אחר. 

אי אפשר להסביר במילים את תחושת השמחה שמתקבלת כאשר המשכורת החודשית נכנסת לחשבון הבנק. אחרי חודש שלם, שעבר בעיקרו בסימן חיסכון והגבלת הוצאות, אפשר סוף-סוף לנשום לרווחה.

אבל דווקא אותה תחושה היא זאת שיכולה להביא להתנהלות פיננסית בעייתית. סטודנטים רבים נכנסים למעין מעגל בו הם נמצאים ב"אפקט מחסור" כמעט תמידי. 

התחושה התמידית לפיה "אין כסף", גורמת לנו להוציא כמעט את כל כספי המשכורת בימים הראשונים לאחר כניסתה לחשבון הבנק. כשיש לנו כסף אנחנו יוצאים יותר למקומות בילוי, אוכלים יותר בחוץ ומרגישים "חופשיים" יותר בהחלטות הקניה שלנו.

 

התנהלות שרירותית שכזאת, ללא תכנון ופריסת ההכנסות וההוצאות למשך חודש שלם, מביאה במקרים רבים להתחייבויות כספיות שאינן מחויבות המציאות, לצבירת חובות (לבנק ולחברות האשראי) ולתחושה שהכסף מנהל אותנו – ולא אנחנו הם אלה שמנהלים את הכסף.

 

מה אפשר לעשות?

ההכנסה החודשית, לרוב, ידועה לנו מראש.

ההתנהלות הפיננסית הנכונה ביותר מתבססת על מה שיש - בניית מתווה ההוצאות החודשי על פי ההכנסה והכסף הקיים,
ללא התחייבויות כספיות ארוכות טווח (קנייה בתשלומים, לדוגמא) וללא התבססות על החודשים הבאים (בחודש הבא אני ארוויח יותר/ אבזבז פחות). 

בניית תקציב חודשי היא לא משימה למנהלי כספים בחברות גדולות, ואין צורך להתמקצע בתוכנת אקסל או לשנן נוסחאות מתמטיות מורכבות.

 

הכירו את כלי ניהול התקציב המתקדמים של דיסקונט 

באמצעות כלי תכנון אישי בחשבונכם תוכלו לקבל תמונת מצב עדכנית על חשבונכם, לראות כמה הוצאתם ועל מה בחלוקה לקטגוריות, להציג את החיובים והזיכויים בחשבונכם ואת ההפרש ביניהם וגם להציב יעדים לחיסכון, להכין תוכנית פעולה ולקבל כלים שיעזרו לכם לעמוד בתקציב שקבעתם. 

לכלי הניהול המקדמים של דיסקונט לתכנון אישי וניהול חשבונכם