משפחה

צבא ועזיבת הקן

לקראת גיוס

כיצד תחסכו לקראת הגיוס לצבא?

כולכם ודאי יודעים שהמשכורת הצבאית היא צנועה ביותר וקשה מאוד להסתמך אך ורק עליה במהלך השירות הצבאי.
בעזרת תכנון מראש והתנהלות נבונה בתקופת התיכון, תוכלו לעבור את השירות הצבאי, מבחינה כלכלית, בקלות.

 

הכירו את כלי ניהול התקציב המתקדמים של דיסקונט 

באמצעות כלי תכנון אישי בחשבונכם תוכלו לקבל תמונת מצב עדכנית על חשבונכם, לראות כמה הוצאתם ועל מה בחלוקה לקטגוריות, להציג את החיובים והזיכויים בחשבונכם ואת ההפרש ביניהם וגם להציב יעדים לחיסכון, להכין תכנית פעולה ולקבל כלים שיעזרו לכם לעמוד בתקציב שקבעתם. 

לכלי הניהול המקדמים של דיסקונט לתכנון אישי וניהול חשבונכם 

 

בקרוב תעלו על מדים, המורים יוחלפו במפקדים, שיעורי הבית יוחלפו בשמירות, והבגרויות יוחלפו בטירונות, אך מה שלא יוחלף הוא הכסף שלכם.

במהלך שירותכם הצבאי המשכורת שלכם תהיה צנועה ותנוע בין 352 שקלים ל-750 שקלים בחודש (נכון לחודש יולי 2013) בהתאם לסוג שירותכם (לוחמים, תומכי לחימה או עורף). עם הצטרפותכם לשירות הצבאי, תבינו  שקשה מאוד להסתגל למשכורת נמוכה ועליכם לעשות מספר צעדים לקראת הגיוס על מנת שתוכלו להתחיל את השירות הצבאי בלי דאגות מיותרות למצב חשבון הבנק שלכם.

הטבות לחיילים בדיסקונט  

 

רוצים עוד טיפים להתנהלות כלכלית נבונה?

קראו כאן את ספר הטיפים של דיסקונט  

 

חיסכון, חיסכון וחיסכון

המפתח להתנהלות כלכלית, במיוחד בתקופות בהן ההכנסה נמוכה מן הרגיל, היא בצורת חיסכון. אם ניתן להקדים תרופה למכה ולחסוך סכום כסף שישמש אתכם במהלך השנים בהן תשרתו בצבא, עשו זאת.

 

טיפ: מצאו מקום עבודה המעסיק נוער כחוק

נסו לשלב עבודה בחופשות, סופי השבוע או אחרי שעות הלימודים - חפשו עבודה במקום המעסיק נוער כחוק, ושלבו זאת בזמנכם הפנוי. עסקים רבים ברחבי הארץ ישמחו להעסיק אתכם ולשלם לכם שכר מינימום או אפילו מעט יותר.
עבודה קבועה כזו תאפשר לכם לקבל תלוש משכורת מסודר, וכך גם תוכלו לרכוש מוסר עבודה שישמש אתכם ויעזור לכם להצליח בהמשך חייכם, במהלך השירות הצבאי ואפילו אחריו. הקפידו לשמור את כל תלושי המשכורת לטובת מעקב, ואת משכורתכם הפקידו במהרה לחשבון הבנק שלכם.

 

טיפ: הפקידו את כספכם לחשבון

אין זה משנה באיזו דרך משלמים לכם, השתדלו להפקיד את הכסף במהרה בחשבונכם בין אם מדובר בשיק או במזומן.
כך תוכלו לעקוב אחר הכנסותיכם דרך אתר האינטרנט או דרך אפליקציית דיסקונט.


יתרון נוסף בהפקדה מהירה לחשבון הוא חוסר זמינות הכסף, כסף זמין שנמצא בארנקכם נוטה להפוך להוצאות ביתר קלות. נסו להתחיל לחסוך כמה שיותר מוקדם, בכדי שיהיה בחשבונכם סכום שישמש אתכם במהלך כל שנות שירותכם הצבאי, ללא מינוסים או התחייבויות מיותרות. במקביל, תיהנו מהעבודה לצד בני נוער אחרים, אך אל תשכחו – הלימודים קודמים לכל.

 

טיפ: פתחו קופת פיקדון לטווח קצר

ככל שתקדימו לפתוח קופת פיקדון, כך תצליחו לחסוך יותר.
פתחו פק"מ בהוראת קבע, והפקידו בקופת חיסכון צדדית בתוך חשבון הבנק שלכם סכום סמלי מידי חודש.
התחילו עם הסכום המינימאלי של 250 ש"ח בחודש, סכום זה לא יפריעו לחיי היום יום שלכם: אתם תופתעו לגלות כי בתוך מספר חודשים בודדים הכסף יצטבר ותיווצר קופה סגורה בתוך חשבונכם ובה לא מעט כסף שחסכתם.


כסף זה יהיה לגלגל ההצלה הכי טוב במהלך השירות הצבאי, ומומלץ יהיה להוציא אותו (אם בכלל) רק במקרה צורך אמיתי. אם תשכילו להפקיד את הכסף בקופת החיסכון שלכם כבר כשנה לפני הגיוס לשירות הצבאי, תוכלו להבטיח לעצמכם מעט שקט נפשי לתחילת הדרך החדשה עם כסף אשר ישמש אתכם מאוד בזמן שתרווחו משכורת דיי צנועה.


קראו עוד מה שצריך לדעת על פקדונות וחסכונות  

קראו עוד על הטבות לחיילים בדיסקונט  

 

טיפ: ותרו על הוצאות מיותרות

גיל ההתבגרות הוא מהתקופות היפות שבחיים. אבל גם תקופת השירות הצבאי אמורה להיות מדהימה והיא עלולה להפוך לחוויה שלילית בגלל התנהלות כלכלית לא מוצלחת ונבונה. אם אתם נמצאים מספר חודשים לפני הגיוס, חשבו פעמיים לפני שתוציאו הוצאות מיותרות/ עקבו אחרי חשבון הבנק שלכם באופן שוטף, לפחות פעמיים בשבוע, כדי להיות בטוחים שאתם לא חורגים בהוצאות האשראי שלכם או במשיכות ה'עובר ושב'.

 

ככל הנראה שהרכישות שאתם מבצעים הן על מוצרים מידיים - כגון: מסיבות או טרנדים שאתם "חייבים לקנות עכשיו".
נסו להימנע מעודף רכישות מסוג זה ולחסוך מעט בכל יום לטובת ימים יפים יותר שיבואו בסופי השבוע כשתצאו הביתה לעיתים רחוקות.

 

השירות הצבאי יהיה מלא בחוויות אך גם בקשיים. אם תכינו את עצמם לקראתו בצורה הטובה ביותר, הנושא הכספי לא יהווה מכשול עבורכם, ותוכלו לעבור את השירות הצבאי בהצלחה ובלי דאגות כלכליות.

 

בינתיים, אנו מאחלים לכם בהצלחה!